Záchrana - 43. DÍL

3. října 2016 v 22:30 | Hádes |  Záchrana
Title: Záchrana
By: Adi
Part: 43.

Niall
"No tak Nialle, otevři ty dveře." Snažil se mi domluvit Louis. Už tu byl Zayn i Harry, ale já jim neotevřel. Od včerejška co jsem se zamkl v pokoji, jsem z něj nevyšel a to už je čas oběda. Takže jsem nevečeřel, nesnídal a možná ani obědvat nebudu. Taky bych si měl začít balit na tour, protože po dnešním koncertě, odjíždíme z Londýna. Najednou se ozvalo bušení na dveře, větší než ty předchozí. Liam.
"Horane. Neštvi mě. Okamžitě otevři ty dveře a pojď se najíst." Semnou to, ale ani nehlo. Rána se ozvala znova.
"Dělej nebo je vyrazim." Chvilku mi nedocházelo o čem to mluví, ale pak mi trklo… To ne, moje dveře! Rychle jsem se zvedl z postele a ty dveře odemkl, když jsem se ale podíval na rozzuřeného Liama, měl jsem chuť ty dveře zase zabouchnout a zabarikádovat se. Než jsem stačil jakkoliv zareagovat, chytl mě Liam za ucho a tahal ze schodů dolů.
"Ty jeden nezodpovědnej leprikone! Uvědomuješ si, že musíš jíst a co teprve pít! A to určitě nemáš ani sbaleno. Sakra Nialle je ti 21 tak se podle toho chovej." Dotáhl mě do kuchyně a tam mě posadil před plný talíř. Až když jsem se na to jídlo podíval, mi došlo, jaký mám hlad. A k tomu mě bolelo ucho! Liam si sedl naproti mně a se zuženýma očima pozoroval každý můj pohyb. Nepřál bych vám to zažít, je to dost děsivý. Ono naštvaný Liam je děsivé samo o sobě.
"Jez." Procedil skrz zuby a já jako na povel zval do ruky příbor a pustil se do jídla.
"Já ti říkal, ať vylezeš dobrovolně než se do toho vloží Liam, ale ty si mě neposlechl." Promluvil Louis, když vešel do kuchyně. Na tváři mu hrál pobavený úsměv. Ten blb si to užíval! Rozhodl jsem se ignorovat jeho poznámku a zeptal se na otázku, která mě tížila celé ráno.
"Víte něco o Lily?"
"Ne nebere nám telefon, ale volal Paul, že mu Lily psala, že dorazila do České republiky v pořádku a pozdravuje nás."
"Nic víc?" Liam s Louisem zakroutili hlavou.
"Poděla jsem to, co?"
"Zachoval si se jako dítě, tudíž zbaběle. Místo toho abyste si spolu promluvili, si ji ignoroval. Přestaň se v tom nimrat a jez." No jo Liam Daddy.
"Ale ona přestala se mnou mluvit první. Nejdřív je všechno v pohodě, pak když jí chci být po boku, pošle mě do háje a pak chce zase mluvit." Rozhodím rukama, ale když na mě Liam zase vrhne ten jeho pohled, strčím si do pusy další sousto.
"Myslím si, že tě nechtěla u toho rozhovoru s Modestem proto, že to asi nebylo hezký. Vem si, že v podstatě tu holku Marcelu sem přitáhla ona a navíc na ní měli pivku ještě z toho, jak se tě tenkrát zastala. Navíc i Paul vypadal potom rozhovoru vyčerpaně. Musel to být masakr." Vešel do kuchyně i Harry.
"Ale stejně." Zamumlal jsem. Mohl jsem za ní postavit tentokrát já. To přece kluci dělají, ne? Chrání své přítelkyně.
"Fajn guys tohle není vtipný. Kdo ho má?" nakráčel do kuchyně i poslední z nás se založenýma rukama na hrudníku a se zamračeným pohledem nás pozoroval. My se po sobě nechápavě podívali. Kdo má co?
"O čem to mluvíš?" zeptal se ho Louis.
"Nedělejte, že nevíte. Vraťte mi ho." Vážně díky Zayne, teď si mi to opravdu objasnil.
"Tak znova… O čem to mluvíš?"
"Můj hřeben, Louisi. O tom mluvím."
"Co je sním?" zeptal jsem se stále nechápavě.
"Není na svém místě a já ho nikde nemůžu najít. Tak se vás ptám kde je?!" Ok tohle není dobrý. Podíval jsem se po ostatním a všiml jsem si, že Harry nějak pobledl. Naneštěstí si toho všiml i Zayn.
"Harry? Kde je?!" zavrčel Zayn a přiblížil se k němu na dva kroky.
"Nevím o čem to mluvíš." Zasmál se nervozně kudrnáč. Jojo Harry tohle ti rozhodně zbaští.
"Stylesi doporučuju ti mluvit." Pohrozil mu Zayn. Harry si povzdychl a spustil.
"Pamatujete jak jsem jednou sám hlídal malou Lux? No… tak jsem jí chvíli nechal si hrát v mém pokoji a šel udělat něco k svačině do kuchyně. Po chvíli přiběhla, jestli si nebudeme hrát na kadeřníka jako je maminka a v ruce držela tvůj hřeben. Chtěl jsem jí ho sebrat, ale ona se nenechala a tak jsme se začali o něj přetahovat. Samozřejmě že jsem jí ho vzal. Jenže ona se naštvala a dupla mi na nohu, já to nečekal a ten hřeben upustil. Lux ho zvedla a hodila ho proti zdi… no a tím že byl dřevěný a hřeben to schytal o roh tak se zlomil. Naštval jsem se, vynadal jí a od té doby s ní nemluvím." Poslední větu řekl uraženým tonem a našpulil pusu. Sám se chová jako dítě.
"Chtěl jsem ti koupit nový, ale pak jsem na to zapomněl. A navíc je to i tvoje chyba." Ukázal na Zayna prstem.
"Moje?"
"Of course. Protože kdyby si nebyl boldelář a vracel věci kde mají být, tak by Lux na ten hřeben nedosáhla a nesebrala ho." Na tom něco bude a podle Zaynova výrazu, usuzuji, že myslí na to samé na co já.
"Stejně jsem na tebe naštvaný." Prohlásil a zase odešel.
"Fajn, případ Hřeben vyřešen a ty…" ukázal na mě Liam."Ty to dojíš a půjdeš si zabalit. Taky se umyješ a zkulturníš se na koncert a za dvě hodiny budeš stát na prahu vily. Nepřej si mě, jestli to tak nebude. Rozumíš?!" zase mě propálil tím pohledem a byl bych blbec, kdybych mu to neodkývl. Blbec jsem, když jsem nechal odejít holku, kterou miluju, ale rozhodně nejsem blbec, abych namítl něco vyhrožujícímu Liamovi. Takže jsem začal kývat na souhlas jako ten panáček s tou velkou hlavou a když jedete v autě, kýve jako o život. Tím jsem samozřejmě náramně pobavil ty dva idioty, kteří tu stále oxidovali. Když jsem si nabíral další žíci jídla nezapomněl jsem je zavraždit pohledem. Larry forever opravdu… oba stejní idioti a to jsou bruneti. Ať žije blond…
Za 2 hodiny jsem opravdu stál u dveří umytej, navoněj, nagelovanej a hlavně s kufrem po boku, čímž jsem si vysloužil přátelské poplácání od Liama. U Liama poznáte, že když je to poplácání přátelské ještě dalších deset minut vás to bolí. Jsem já to dnes, ale sarkastický leprikon…
Za další hodinu mě přivítal silný jekot fanynek a já se za celý den konečně nefalšovaně usmál. Tahle 'práce' mě nikdy neomrzí.
Lily
Ráno mě probudil telefon, oznamující příchod nové zprávy. Rozespale se po něm natáhnu a podívám se na obrazovku. Ta je ale černá.
"Bože ty si blbá Lilyano." Svůj telefon položím zpátky na stolek a vezmu do ruky ten druhý. Ten, který teď budu používat. Zpráva je od Filipa.
"Brý ránko Lily. Doufám, že si se vyspala do růžova, ale je na čase začít pracovat. Takže kdybych tě mohl poprosit, aby si svůj zadeček přemístila na druhou hodinu ke mně domů. Cestu doufám znáš, budeme se na tebe těšit. Pá Filip xx"
"Ty si pěknej kus vola, Filipe." S povzdechem se zvednu a zamířim do koupelny se zkulturnit. Pak má cesta pokračuje do kuchyně odkud se line vůně míchaným vajíček. Mňam, taťka dělá nejlepší. Než ho stihnu pozdravit, všimnu si, že telefonuje a protože jsem zvědavá, začnu odposlouchávat.

"Neboj se, brzy vás seznámím. Ano, samozřejmě. Uvidíme se odpoledne. Taky tě miluju." Cože?

Jsem ráda, že to ještě někdo čte, Vy jste prostě nejlepší. Znova strašně moc děkuju za všechny komentáře.
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rose Rose | 4. října 2016 v 20:05 | Reagovat

Kdyby to nebylo tak krásný tak už se na to vykašlu, protože mě hrozně deprimuje tak dlouhé čekání na další díl.
Ale je to prostě úžasný.
Rose:)

2 Vášnivá čtenářka série Záchrana Vášnivá čtenářka série Záchrana | 4. října 2016 v 21:04 | Reagovat

Příběh se ubírá zajímavým směrem, postavy dokážou člověka překvapit.

Těším se na další díly. :-)

S pozdravem,
vášnivá čtenářka

3 Terka Terka | Web | 4. října 2016 v 22:15 | Reagovat

U tohohle dílu jsem se jak zasmála,tak mi bylo líto Nialla 😁. PS: Jak si můžeš myslet,že bychom to přestali číst ? 😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama