Záchrana - 34. DÍL

8. června 2016 v 20:31 | Hádes |  Záchrana
Title: Záchrana
By: Adi
Part: 34.
"Já nevím odkud začít, tak začnu od začátku. Jsem z Prahy, hlavního města ČR. Když mi byli 4, máma od nás odešla. Nevím kam ani proč, každopádně jsem ji už nikdy neviděla. Zůstala jsem jen s tátou a babičkou. Byla to úžasná žena. Nahradila mi mámu. Naučila mě vařit a mohla jsem s ní o všem mluvit. Školku přeskočím, tam se nic moc nestalo.
Když jsem nastoupila do školy, poznala jsem holky." Vytáhla jsem z obálky naší úplně první fotku. Nechala jsem ji kolovat. Byla asi z druhé třídy. Pamatuji si, že ji fotila Moniky máma.
"Už si nepamatuji, jak jsme se začali bavit. Každopádně se z nás staly nerozlučné kamarádky. Dělaly jsme všechno společně. V osmé třídě jsme založily, jen ze srandy skupinu. Jmenovala se Roses. Ještě toho roku jsme měly první koncert. Nic velkého, jen školní představení. Ale pro nás to byl ten moment, kdy jsme věděly, že tohle je to, co bychom chtěly dělat. A proto, když jsme se rozhodovaly kam na střední, šly jsme na konzervatoř. Vzaly nás všechny. Každá jsme si ještě vybraly obor mimo, který bychom ještě chtěly studovat. Já si vybrala právničinu s psychologií. No a náš sen pokračoval." Vyndala jsem další. Tu fotila moje babička. Je z našeho koncertu v nějakém podniku.
"Samozřejmě, že jsme zpívaly dál. Vystupovaly jsme v různých podnicích i na větších akcích. Už tenkrát jsme měly menší fanklub." Z oka mi sklouzla první slza. Louis mě chytl za ruku. O chvíli později i Niall.
"V polovině třetího ročníku si nás na jedné akci všiml Filip Černý. Byl to producent jednoho studia a nabídl nám smlouvu. Byla to možnost jít dál, tak jsme neváhaly a podepsaly ji. Filip se stal našim manažerem a několik měsíců na to, jsme začaly koncertovat a plánovat naše 1 tour. Zatím jen po Čechách na dva měsíce. Naše sledovanost stoupla, fanklub se rozrostl, dokonce jsme měly fanoušky i v cizině. A proto jsme se rozhodly vydat desku. Bylo to šílené. Psát, zkoušet a do toho všeho se učit na maturitu. Třeba jsme spaly jen dvě hodiny dvaceti-čtyř. Bylo to opravdu těžké. To vám, ale asi nemusím říkat, co? Ale měly jsme jedna druhou, a tak den po maturitě, kterou jsme mimochodem udělaly." Zasmáli jsme se. "Jsme vydaly naší první a poslední desku Always. K desce bylo naplánované i Tour. Tentokrát po celé Evropě. Bohužel nedošlo ani na jeden koncert." Vyndala jsem poslední fotky. Ty byli z autonehody a některé mě v Londýně.
"Oh my God." Vydechla Danielle, když je viděla.
"Dva týdny před zahájením tour jsme jely ze studia. Poslední dobou jsme se dost hádaly. A ten den nebyl výjimkou. Měla jsem už toho dost. Ani si nematuji, proč jsme se zrovna ten den hádaly. Požádala jsem Kláru, která řídila, aby mi zastavila. Zatavila. Pořád se mě ptaly proč a abych si zase sedla, ale já je neposlouchala a beze slova vystoupila a třískla s dveřmi." Nadechla jsem se, abych ten potok slz zadržela.
"Nemusíš to říkat." Pohladila mě Pezz konejšivě po koleni. Zakroutila jsem hlavou.
"Auto odjelo a já si zavolala taxi. Ráno… ráno mi volal Filip a … a řekl mi, že h-holky měly vážnou autonehodu, kterou nepřežily. Ještě ten den pro mě přijel a řekl mi, že po mně policie chce, abych identifikovala těla, protože jsem je viděla naposledy. Bohužel to ony byly. Mám dojem, že jsem v té márnici i omdlela. Týden na to byl pohřeb."
"O tom jsem slyšela, ale nenapadlo by mě, že si s tím spojena." Podotkla El. Tenkrát se to vysílalo všude.
"Jo. Policie to uzavřela jako nešťastná nehoda. Tour se zrušilo a já se uzavřela do sebe. Nevycházela jsem z domu opravdu dlouho. Stáhla jsem se do postraní a docházela jsem asi půl roku 2x týdně k psychologovi. Ten mi poradil práci, kterou teď dělám."
"Takže ten příběh, co si nám tenkrát vyprávěla…"
"Byl z části pravdivý." Přikývla jsem na Liamovu domněnku.
"A ta holka?"

Díky moc holky za podporu. Vášnivá čtenářka série Záchrana strašně ti Děkuji za komentář a hlavně to jméno je prostě roztomilé a strašně se mi líbí. Taky Terka, Ty nikdy nezklameš a taky ti Děkuji.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 9. června 2016 v 17:36 | Reagovat

Nemáš za co 😉. Píšeš neskutečně čtivě a to se mi na tom líbí 😁.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama