Záchrana - 28. DÍL

23. května 2016 v 17:04 | Hádes |  Záchrana
Title: Záchrana
By: Adi
Part: 28.
"Ty někam jdeš?" zeptal se Zayn, když jsem si oblékala koženku.
"Vyrážím na nákup."
"S holkama?" připojil se Louis.
"Ne. Ani jedna nemá čas. Měli by jste s tím něco udělat. Vaše přítelkyně se na mě vybodli." Řeknu se smíchem.
"Hej lidi, koukejte." Přiběhl Liam do obýváku a zapl televizi. Běžely zprávy.

"Jak už jsme vás informovali Niall Horan ze skupiny One Direction má přítelkyni. Zatím se nijak nevyjádřil, ale myslíme, že důkazy mluví za vše. Podle nejnovějších informací se mladý pár před několika dny vrátil z Irska, kde spolu s Niallovo rodinou strávili týden. Předevčírem spolu povečeřeli v jedné restauraci v centru Londýna, kde se pár k sobě měl a včera byli spatřeni na romantické procházce v místním parku. Také se šušká, že skupina chystá nové album. Že by tahle kráska byla jednou z inspirací mladému zpěvákovi? A určitě vás zajímá kdo tahle záhadná dívenka je. My jsme zvědaví byli a trošku pátrali. Nový objev Nialla Horana se jmenuje Lily Tomanová. Lily pochází z České republiky a…" v tu chvíli jsem televizi vypnula.
"Hele! My se na to dívali." Obořil se na mě Harry.
"Myslím, že si dojdu pro sluneční brýle." To je vše, co jsem k tomu řekla, otočila se a vyběhla po schodech do pokoje. Netrvalo mi dlouho je najít a zase jsem seběhla dolů. Kluky jsem našla tam, kde jsem je opustila. U televize.
"Tak se mějte. Já jdu."
"Buď opatrná." Zašeptal mi Niall do ucha, když jsem se k němu naklonila pro pusu.

Sotva ujdu dva metry od vily, začne mi zvonit telefon.
"Ahoj Lil, tady Filip."
"Ahoj Filipe. Když voláš tak už o mě a Niallovi nejspíš víš, že?"
"Jo, jsou vás plné zprávy. Co budeš dělat?"
"Já nevím. Ale asi budu muset s pravdou ven. Nic jiného mi nezbývá."
"Fajn. Dávej na sebe pozor a kdyby něco volej ano?!"
"Budu, měj se."

"Lily Tomanová?" ozvalo se mi za zády. Po zádech mi přejede mráz. Co když je to nějaký novinář? Jenže když se otočím, překvapeně pootevřu pusu. Přede mnou stojí zrzka mého věku.
"Sáro? Sára Holá?"
"Teď už Banks. Před rokem jsem se vdala."
"Pane bože. Vdaná? Těhotná? A v Anglii? To je to tak dlouho, co jsme se neviděli?" kroutím překvapeně hlavou. Sára s lehkým úsměvem si pohladila už docela velké bříško.
"Jo… no nějaký tři roky už to budou. Hele nemáš chvíli čas? Že bychom si dali kafe a popovídali si?"
"To je skvělí nápad."
V té kavárně jsme strávili něco okolo tří hodin. Probrali jsme, co se dalo. Dozvěděla jsem se, že žije s Williamem v Anglii už tři roky. Poznali se v jeho firmě tady v Londýně, když tu byla na stáži. Dělá v té firmě u marketingu. Teď je, ale samozřejmě doma s miminkem, které by se mělo narodit do konce měsíce. Pohlaví miminka nechtěli říct, prý to bude překvapení. Taky jsme probrali můj život. Řekla jsem jí o mé práci i o Niallovi. Slíbila, že to nikomu neřekne. Asi vás zajímá, jak se mi dvě známe, co? Potkali jsme se na střední. Každá z nás studovala něco jiného, ale měli jsme společný předmět, na který jsme spolu seděli v lavici. Bohužel, po střední se naše cesty rozešli a my na sebe ztratili kontakt. Tak asi tak…

"To obvykle nakupuješ pět hodin?" Niall stál v předsíni se s kříženýma rukama na prsou a pobaveným úsměvem na tváři. Protočila jsem očima a sundala si kabát.
"Musela jsem si něco koupit, když mi ty věci ničíte. A ne nenakupuji pět hodin. Potkala jsem tam kamarádku ze střední, tak jsme si zašli na kávu a trochu se zapovídali. Mimochodem Ahoj." Objala jsem ho kolem krku a políbila.
"Takže si se bavila?" objal mě kolem boků a políbil na krk.
"Uhm. Kde jsou kluci?"
"Na zahradě. Hráli jsme fotbal."
"Kdo vyhrál?"
"Byla to remíza." Řekl až moc rychle. Podezíravě jsem se na něj podívala. Niall po chvíli protočil očima a povzdechl si.
"Fajn, vyhrál Liam s Louisem, ale může za to Harry." Zabrblal nespokojeně. Znova jsem se na něj podezíravě podívala.
"OK možná za to taky můžu." Rozhodil rukama. Zasmála jsem se.
"Nesnáším ten tvůj pohled, pak ti nemůžu nic zamlčet." Urazil se.
"O to taky jde, víš?" Sebrala jsem své tašky a vyrazila do pokoje. Tam jsem je doslova hodila ke skříni a lehla do postele. To je úleva…

Páni… Sára, tu jsem dlouho neviděla. Vypadá to, že je šťastná, že? Taky si Lily šťastná? Je mi z toho štěstí, radosti a té zamilovanosti na zvracení… A protože je mi zle, Ti beru další život. Jsem nespravedlivá? Drahoušku, život je nespravedlivý. Máš poslední Lily…
Už mám té holky plný zuby. Proč to sakra dělá?! Každopádně ví, že jsem v té kavárně byla se Sárou. To znamená, že tam někde byla.
Poslední život… Co to znamená? Mám strach z toho, co přijde až i o ten poslední přijdu…

Díky Terka...
Lily má poslední život. Schválně co si o tom myslíte?
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 23. května 2016 v 21:45 | Reagovat

Panebože doufám,že se jí nic nestane 😱,ale jinak klobouk dolů 😁.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama