Vyhláška #1

18. listopadu 2014 v 8:31 | Jamie & Adie |  Blog
Tento blog postupně upadá.
Je smutné toto říct o jenom z nejčtenějších blogů v české blogové sféře, ale bohužel je to tak. Jen si to pojďme všichni přiznat. Konkurence je v malých blozích, kam autorky radši zveřejňují své příběhy, ale především ve zlu jménem WATTPAD. Přiznejte si to.
Kdo z vás radši cpe povídky na "ten-ó-úžasně-ó-dokonalý-wattpad-kde-se-dá-číst-online," než aby to poslal sem? Hodně z vás. A pokud ne, určitě jste nad tím už přemýšleli.

ALE TO JE ŠPATNĚ!


Proto jsem zde já s Adie, další korektorkou. Se svolením našich ó božských adminek (chuckle) jsme vymyslely, že znovu obnovíme soutěže měsíce.
Tedy, pro začátek bude vyhlašování jednou za týden. A začínáme tuto neděli. Uvidíme, jak se to uchytí.
Ale je zde hned několik projektů, který bude pozdvihovat především menší blogery a blogerky, autorky, jejichž povídky nejsou tak známé a podobně. Začneme prvním bodem.

Jednodílná povídka týdne
Je jedno, zda se bude jednat o povídku s Niallem, Harrym, Zaynem, Liamem, Louisem, nebo celým One Direction. Musí to být povídka zaslaná během týdne (datově od pondělí do soboty do půlnoci) - rozhodující je datum na gmailu.

Vícedílná povídka týdne
Jedná se POUZE o povídky, které dostanou další díl během týdne (datově od pondělí do soboty do půlnoci) - rozhodující je datum na gmailu. Je jedno, pokud to je první nebo devadesátý osmý díl. Jde o to, že přišel v daném termínu. Chápeme?

Autor týdne
Nejčtenější autor během týdne - toto není výběr týmu Měsíce (super název, right?), jde o čtenáře. Kdo bude mít nejčtenější/nejdiskutovanější povídku/díl, bude zde, na tomto čestném místě.

Blog týdne
Na gmail nám posílejte vaše odkazy na blog spolu s krátkým shrnutím (tři až pět vět o blogu, tři až pět vět o autorovi/autorce blogu).

Povídka/článek na téma týdne
Znáte tento blog? Měli byste ho znát. Protože s ním se váže další "věc týdne" a to článek jakýmkoliv způsobem vázajícím se pod toto téma. Máte článek na aktuální téma týdne? Pošlete nám odkaz!

Toto je prozatím vše, co se bude vyhlašovat. Ale i tak myslím, že je toho poměrně dost. Každý, kdo se zúčastní, bude v neděli sepsán v článku, ti nejúspěšnější, kteří vyhrají, budou mít týden trvající reklamu v menu. Prozatím se to bude střídat po týdnu, příště to bude třeba po měsíci.

MUSÍM JENOM JEŠTĚ DODAT, ŽE KAŽDÝ MŮŽE VYHRÁT! NEZÁLEŽÍ NA TOM, JAK MÁTE PROFLÁKLÉ JMÉNO, JDE PŘEDEVŠÍM O KREATIVITU, NÁPAD A ORIGINALITU. TAKŽE SE NEBOJTE A POSÍLEJTE. REKLAMA ZADARMO, KDO BY TO NEBRAL?

Za Tým Měsíce, Jamie
 

47 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LlllUuuu LlllUuuu | 18. listopadu 2014 v 9:41 | Reagovat

Je mi jasný, že to sem teď nepatří, ale byla bych vám vážně moc vděčná, kdyby jste odpověděly no... Chtěla jsem se zeptat co je s Týnuš... Neposílá další díly svých povídek a mě to hrozně mrzí... Já sem neposílám povídky, ale čtu si je tady a Agenti Beta a Omega jsem si prostě zamilovala.. Mohli by jste mi prosím odpovědět?? Díky...

2 Zuzka736 Zuzka736 | 18. listopadu 2014 v 10:11 | Reagovat

Absolutně souhlasím. Na Wattpadu mám taky nějaké ff, ale tam jsem je dala až po tom, co jsem je přidala sem. Tenhle blog je pro mě místo, kam můžu utéct před vnějším světem, kde jsem na chvíli sama sebou. A mrzí mě, že to tady upadá. Tohle je pro mě část mého života. Tady jsem si našla kamarádky, které mi dodávají sílu k tomu, psát i jiné věci než 1D FF. Taky tady získávám odvahu k tomu, psát i o obyčejných věcech. Vždycky to tady pro mě byl, je a bude první místo, kam můžu utéct. A děkuju adminkám a korektorkám, které to musí určitě taky mrzet. A fěkuju za tu soutěž, je to bezva nápad... :-)

3 Roopy. Roopy. | 18. listopadu 2014 v 10:25 | Reagovat

Je moc dobré, že chcete, aby tento blog byl opět populární. Mno. zdá se mi, že za neúspěch můžu já :D Když jsem objevila tento blog byl hrozně populární a bylo zde plno kvalitních a velice povedených povídek. Postupem času jsem zjistila, že už to asi není takové jako dřív a blog upadá.
Wattpad je podle mě krátkodobá senzace. Brzo to všechny omrzí a doufám, že se vrátí k tomuto blogu, protože zde se mi daleko lépe čtou povídky než na zmíněném Wattpadu.
Přeji hodně štěstí a doufám, že to bude zde jako dříve! :)

4 *** *** | 18. listopadu 2014 v 13:11 | Reagovat

Promiň, ale napsat,  že psaní nebo čtení na  wattpadu je špatné, je zavádějící a unfair.  To, že se to nelíbí tobě, neznamená, že se to nemůže líbit ostatním. To je jako odsuzovat lidi, že čtou elektronické knížky a ne papírové. Konkurence je všude. A je každého věc, co zvolí.

5 kikša kikša | 18. listopadu 2014 v 13:30 | Reagovat

^^Miluju tenhle blog nikam jinam nechodil
❤♥❤♥❤♥❤♥

6 kikša kikša | 18. listopadu 2014 v 13:31 | Reagovat

*nechodím

7 kia kia | 18. listopadu 2014 v 13:58 | Reagovat

Možno by sa trebalo aj zamyslieť, že prečo sem prestali niektoré baby posielať svoje príbehy. Ja uprednostňujem wattpad. Osobne si nemyslím, že toto pomôže, ale niekde začať treba :)

8 ňuf ňuf | 18. listopadu 2014 v 16:18 | Reagovat

Popravdě já jsem veliký odpůrce wattpadu, nevím proč, ale nějak mě tenhle fenomén nechytil :-/ Ale samozřejmě má každý právo na svůj názor. Nicméně si myslím, že si tenhle blog určitě nezaslouží být tam kde teďka je. A proto vám holky držím palce, ať se tohle "pozvednutí" podaří :)

9 Melča Melča | 18. listopadu 2014 v 16:48 | Reagovat

Je to skvělý nápad, ale pořád nechápu, jak může tak dokonalý blog upadat :D Určitě se to spraví :33

10 anonym anonym | 18. listopadu 2014 v 17:11 | Reagovat

miluju tenhle blog!! je prostě úžasný!:3, takže se to určitě spraví:))

11 Anonym Anonym | 18. listopadu 2014 v 19:10 | Reagovat

Ano, blog upadá, ale čí je to vlastně chyba? Wattpadu? (btw, souhlasím s vámi) Nrbo čtenářů?

Mě osobně přijde, že jediný skutečně aktivní kortektorky jsou Achjoj* a lentilka... Samozrejme krome Snow White, která si vždy zvěřejní svoje vlastní povídky (když-si-debil-tak-si-zatleskeeeej!! :D) a kromě Hádes, která se tu taky občas objeví. Chápu, že korektorky to časem omrzí, ale to je taky dobrý důvod přímout další, ne? Určitě by se našly holky, co tu budou pečený vařený a dodají blogu svěžest a aktivitu. Mě osobně začíná omrzovat, že můj díl zveřejní až za dva až tři dny a k tomu vlastně bez korektury. Nápad se soutěží je super, ale chtělo by to dlouhodbý řešení. Až přejde soutěžní období, zkusila bych určitě změnu korektorek :))

12 Danny Danny | 18. listopadu 2014 v 21:05 | Reagovat

No tak si o me myslete co chcete, ale ja osobne doted o zadnem wattpad vubec nevim, tohle je blog u me na prvnim miste a taky dlouho zustane! ;-)

13 Caroll Caroll | 18. listopadu 2014 v 21:09 | Reagovat

Já jsem tenhle blog objevila v červnu a inspiroval mě k tomu abych začala psát. Je to málo?? Miluju to tady :D
Hlavně si myslím že i kluci už přichází o fanoušky a blog o čtenáře, prostě stárneme a mění se nám priority, to je normální...
Mám Vás ráda a každá korektorka je samozvaný bůh!!
Viva la Lentilka a Achjoj!!
PS: Watt-cože-to-Pad nevedu, jsem ze starý školy :D

14 sisi sisi | 18. listopadu 2014 v 22:03 | Reagovat

já tnhle blog MILUJU, takže né že ho zrušíš:-)
a mám takovej pocit, že nejsem jediná:D

15 Sidney Sidney | Web | 19. listopadu 2014 v 3:02 | Reagovat

Čao všichni!
Naprosto souhlasím s kiou (koment č. 7). Docela valím zraky, kolik z vás se tu naváží do wattpadu - ale je to celkem jasnej obrannej mechanismus racionalizace, takže se to dá chápat. Na místě by byla rada - pokud chceš hledat problémy, začni nejdřív u sebe a ujisti se, že v tobě to neni. (Bacha, nesete s sebou minulost celýho tohohle blogu!) Nedala bych za to ruku do ohně, ale řekla bych, že jste zrovna nad touhle zásadní věcí mnoho času nestrávili. Vůbec nevim, jak to tu teď běží. Nezavítala jsem sem už několik měsíců, dokud jsem vám neposlala INTOO. Fakt nevim, kolik máte návštěv a kolik lidí u vás uveřejňuje, ale patrně se shledáváte s poklesem, když jste se uvrhli k týhle (promiňte mi to) zoufalý "vyhlášce".

Chtěla bych taky zareagovat k některým z předchozích komentářů, kde si kdosi bere do úst práci korektorek - chci k tomu říct jenom to, že je to nevděčná práce, ptž jí nikdo z návštěvníků blogu nevidí. Co jsem tak v minulosti pochopila, ne každá korektorka příběhy uveřejňuje, což ale neznamená, že nepracuje. Mám dojem, že se holky, který uploadujou povídky, jenom snaží vyjít všem vstříc (nedočkavost stran čtenářů i autorů je veliká, sama jsem to zažila), proto mnohdy uveřejní díly neopravený s tim, že až poté někdy se korektorka, která má danou povídku na starost, vrhne na opravu. V tomhle směru bych se jich ráda zastala, ptž mi je jasný, že třeba neni vždy čas opravit díly jednotlivých povídek hned, a protože všichni neradi čekaj, nahrává se to okamžitě (a nahrává to zrovna ten, kdo je online), korektura probíhá až zpětně.

Teď budu mluvit k vedení blogu.
Víte...
Vždycky jsem k celýmu týmu chovala úctu a respekt (věřim, že to víte), což určitým způsobem chovám i teď... Nejspíš. Jenom se to v minulosti, postupem času a od jistý události, jaksi zásadně změnilo. Jsem vůči tomu tady skeptická a tak trochu odměřená, odtažitá.

Ačkoliv jsem původně chtěla držet hubu a jen si sama pro sebe s významným protočením očí zakroutit hlavou, teď bych tu moc ráda rozvedla to, o čem se tu zmiňuje kia. Sama jsem kdysi začala zveřejňovat právě tady. Bylo to v dobách, kdy to tu fungovalo, prosperovalo, šlapalo a bylo to zkrátka všechno zalitý sluncem a dejchalo to na mě pozitivnem.
Postupně jsem tu cítila jistý rozbroje, byly dost patrný, ale co mi do toho bylo žejo, navíc spory jsou všude... Povídek přibývalo a síly v týmu ubývaly. Nálada se tu zcela proměnila, nejen stran vedení, ale i stran čtenářů. Otrávení. A já začala pozorovat, že mě to tu začíná štvát. Přístup, atmosféra, prostě všechno. Propagovaly se tu povídky ve stylu "like for like" a "ty seš můj kámoš, tobě dám approving", skutečně tu měla nálepku doporučení korektora (a kdoví koho ještě) každá druhá a někdy i první fraška, která se tu objevila, zatímco ty kvalitní povídky (i třeba od začínajících autorů) jako by snad zůstávaly v pozadí. A ony zůstávaly. Bez nálepek. Bez uznání. S dvěma hvědzičkama a nulou komentářů. V ten moment mě napadlo, že ty povídky nikdo z vedení pro to kvantum možná ani nečte, ptž mi nešlo do hlavy, jak některý příběhy můžou bejt tak moc populární pro nic za nic a jiný nikoliv. A když je nikdo z týmu nečte, proč by je někdo opravoval? Chvála bohu, že zrovna moje jednodílovky si pod palec vzala jedna nejmenovaná korektorka, která svojí práci odváděla vždycky bravurně, a mně nevadilo čekat třeba tejden na uveřejnění. Co se týče povídek vícedílných... V tom, co tu po mně zbylo, bych ještě dneska našla nespočet chyb a hrubek, který jsem tam z nepozornosti nasekala. (viz. "mystička", která velmi dlouhou dobu, než jsem na ní jednu nejmenovanou korektorku upozornila, zůstávala neopravená) Opravdu mám dojem, jako by byl někdo tak trochu línej, číst dlouhý kapitoly dlouhých povídek, ptž si jinak nedovedu vysvětlit, proč by někdo neopravil do očí bijící překlepy. Já sice nemám s gramatikou problémy, ale splete se každej (korektor samozřejmě taky). Brala bych možná jako kompliment, kdybych byla mezi korektory známá tim, že opravovat nepotřebuju, a proto moje práce můžou zveřejňovat tak, jak je pošlu, aniž by se na ně zpětně kdokoliv z nich byť jen podíval, zda neobsahujou nějaký chybky. Prima. Fajn. Ale v takovým případě by pak tenhle blog zcela postrádal ten smysl, kterej by podle mě mít měl. Takhle si přece můžu uveřejňovat na svým blogu nebo na wattpadu, no ne? Tohle je další věc, která mě skutečně znechucovala, všechno si po sobě několikrát čtu a když pak vidim, že jsem někam flákla takovouhle hrubku, je mi z toho fakt ouzko, ptž mám pod tím přece jenom svůj nick a neni to pro mě dobrá vizitka. Na pravopise povídek si zakládám, je to něco, v čem se snažim bejt perfektní. A co já nadělám s tim, že korektora buďto nemám, nebo neodvádí svou práci kvalitně nebo vůbec? (tímto zdravím osobu, která měla na starosti BT(F)W a Last Strike -jestli někdo takovej byl) Nic. Já bych si to po sobě i opravila, bohužel - logicky - ale nemám k blogu přístup, proto to tu visí dál tak, jak jsem to poslala (až na tu mističku, kterou mi jedno zlato na mou žádost naštěstí opravilo). Je pro mě lepší, nahrát si to na vlastní blog či wattpad, kde si to kdykoliv můžu sama opravit k obrazu svýmu.

Ve spojitosti s tím bych se ještě zastavila u wattpadu, na kterej tu všichni tak moc nadáváte. Další věc, která mě na blogu sere a se kterou ale nemůže tým vůbec nic dělat, je to, že má zveřejňovanej článek jenom určitej počet znaků, což je pro grafomana jako jsem já dost zásadní problém - člověk musí rozdělovat díly na části a přidávat to pak jako retard pod názvem "blablbla - 2. díl 1/4" atp., což je brutální voser a fakt je to na hovno - blbě to vypadá ve výčtu článků a hlavně to kazí dojem z celýho dílu, kterej měl bejt původně jenom extrémně dlouhej, ale díky limitacím blog.cz prostě musí bejt narušenej a rozdělenej na části - ničí to příběh, dojem, všechno. V tomhle je perfektní strejček wattpad, kde tě nikdo nediskriminuje za to, že píšeš dlouhý kapitoly a tak si zvesela můžeš psát, co chceš a jak dlouho chceš a bez jakýchkoliv obav to zkrátka nahráváš a nikde na tebe neskáče hláška "povolený počet znaků je 40 000"... Dear Lord.

A další věc, která člověka od zveřejňování tady celkem dost odradí, jsou ty paraziti, který si tu daj snad u každý povídky tu práci, kdy jí bez jedinýho přečtení snižujou hodnocení pomocí půl hvězdiček atp. Navíc, čtenáři tu dost neradi reagujou, dokonce ani co se týče výzev stran autora... A sama vim, jak tohleto dovede demotivovat. Obzvlášť, když vidíte, že má díl příběhu, o kterým si myslíte, že má potenciál jak blázen, pouhých 3 a půl hvězdiček od dohromady 8 lidí, zatímco se vám ani jeden nespokojenec na vaše opakovaný prosby neodváží napsat, co se mu na příběhu kurva nelíbí. Za tohle bych bez váhání střílela lidi na měsíc!

A když se tu začaly dít ty věci s layouty, sázkama a podobně, byla to pro mě špička ledovce a já si řekla, že tohleto (tuhletu společnost) nemám zapotřebí. Kompletně jsem se přesunula na svůj blog, a nakonec jen na wattpad, kde jsem dodnes a nemůžu si to vynachválit.
1) korekturu si u povídek dělám sama, můžu pokaždý, kdy najdu nesrovnalost; jsem si sama svým pánem, nahrávám ihned, na nic nečekám, a za svý neopravený chyby si ručim - nemusim bejt nasraná na druhý, jenom sama na sebe
2) psaní a uploadování je jednoduchý, díky mobilní aplikaci můžu psát takřka kdykoliv
3) perfektně se tam komunikuje se čtenářema a vůbec s lidma, který psaní a čtení taky milujou - na blogu mě sere, že se lidi o mých odpovědích pomalu ani nedozví (a že já mám ve zvyku odepisovat na všechny komentáře, ne zrovna stručně - kdo mě zná, ten ví), přijde mi to neosobní; ne, na WP je super, že je komentátor na mojí odpověď upozorněnej, je to daleko vřelejší a upřímnější
4) příběhy mi hodnotí a komentujou jenom lidi, který chtěj, žádný snižování hodnocení ani nic podobnýho tam nefunguje - buď dáš hvězdu nebo nedáš
5) kromě statistickýho generátoru, kterej jsem se naučila ignorovat, mi nikdo necpe doporučení na nekvalitní povídky
6) přijde mi snazší hledat povídky, který by se mi mohly líbit, právě tam, přes žánry nebo přes to, co se líbí lidem, který mají podobnej vkus atp., než tady v nepřehledných a neúplných rozcestnících, u kterých je mrtě dotazů na povídky, na který nikdy nikdo neodpověděl (což je v tom kvantu všeho dost pochopitelný)
7) nikdo mě nebuzeruje za to, že píšu dlouhý kapitoly
8) dostanu se k cizojazyčným povídkám snadno a rychle - skvěle se tim procvičuje jazyk (hovorovej i spisovnej)
9) dostanu se k překladům i originálům skutečných knih

Závěrem chci říct, že jsem na wattpad nepřešela kvůli tomu, že je v módě (byla jsem tam už v době, kdy to zrovna moc nefrčelo), ale jsem tam proto, že je to zkrátka jednoduchý a přehledný. Asi jsem moc pohodlná. Mám tam svůj profil, kterej slouží i jako moje autorský portfolio, lidi mě můžou kontaktovat přímo, nejen do komentářů, ale i přes PM. Rozhodně bych neřekla, že je to jenom krátkodobej boom - co tak pozoruju nováčky (i veterány), kromě designu si nikdo na nic nestěžuje, takže to nevypadá, že by měl někdo v plánu primárně uveřejňovat jen tady. A konečně nechci říct, že už jsem nikdy nic nepošlu, to rozhodně ne, spíš jenom je pro mě stěžejní wattpad a sem budu věci posílat, když se mi to prostě bude zdát jako dobrej nápad, což jsem teď před pár dny udělala třeba i s povídkou INTOO. Myslim si, že to tak vidí vlná většina lidí, která začala tady a postupem času se jakkoli na wattpad zavítala. Je to zkrátka progres, pokrok, s tim nic nenaděláte.

16 Sidney Sidney | Web | 19. listopadu 2014 v 3:02 | Reagovat

Do budoucna vám přeju hodně úspěchu, znovunabytý slávy a prosperity. Snad si jí tu zasloužíte! (doby slunečné minulé by si všechno z toho rozhodně zasloužily)
Je fajn, že se tu snažíte zvýšit aktivitu podobnýma projektama, je to rozhodně krok vpřed, držim vám v tom pěsti! Skutečně jo. Jen prosím vás, buďte vlídný a nesvádějte všechno na wattpad jenom proto, že jste buďto zapšklý a že vy mu zrovna nefandíte, ptž je to moc mainstream nebo co já vim. Není to fér! Není to fér vůči lidem, který tuhle sociální síť neznaj a celkově, je to zavádějící a nepřímo tak svými návštěvníky manipulujete, uvědomte si to.

Doufám, že nad tim, co jsem tu napsala budete přemejšlet. Nic z toho nemyslim zle, jenom tu reflektuju svoje poznatky, přeci jen, tenhle blog znám už pomalu 2 roky a byla by fakt škoda, kdyby měl upadnout v zapomnění.
Moc vás zdravim,
Sid.

17 _-Emm-_ _-Emm-_ | 19. listopadu 2014 v 19:32 | Reagovat

Rozhodně souhlasím se Sidney a jejím sáhodlouhým komentářem (skro celý jsem ho přečtla :D). Já na wattpadu čtu jedinou povídku a řeknu vám, že já bych tam psát nechtěla. Je to tam jednodušš a jsou tam ty výhody o kterých psaal Sidney. Ale bylo by to asi ode mě hnusný.

Moje ff se tady narodily. Tady jsem s ff začala a tady chci taky skončit. Se vším o čem psala Sidney souhlasím (kromě její chvály wattpadu) a hlavně si myslím, že by to chtělo nový korektorky nebo alespoň, aby se tu objevovaly častěji. Chápu, že je to časem přestane bavit, ale proto by se třeba mohl vyhlásit konkurz (Jak se tomu říká? :D) Každopádně - slovo "korektorka" je od slova korektura, tedy oprava. Moje povídky se moc neopravují (nebo jsem si alespoň nijak zvlášť nevšimla.
Podívejte se třeba na tento můj díl: http://onedirection-ff.blog.cz/1406/sexualni-hracka-nebo-neco-vic-2-dil
Hned na začátku něco, co by tam nemělo být. Na to, abych byla korektorka na tomhle blogu očividně stačí znát magické klávesy ctrl c a ctrl v :)

Co se týče soutěže, je to dobrý nápad, určitě se přidám, jen mám malou otázku, máme nějak do emailu připsat, že chceme do soutěže, nebo tam jsou všechny povídky automaticky zapojené? :)

S omluvou i úsměvem
_-Emm-_

18 Jamie Montek Williams Jamie Montek Williams | E-mail | Web | 20. listopadu 2014 v 7:03 | Reagovat

[17]: Korektura veškerých povídek probíhá teprve ZPĚTNĚ. Je tedy možné, že Tvá povídka nebyla ještě opravena, jen zveřejněna :)
Pokud se jedná o blog týdne/článek-povídku na téma týdne, připiš to tam, jinak jsou tam automaticky všechny povídky :)

19 CrazyPurpleSnowman CrazyPurpleSnowman | E-mail | Web | 21. listopadu 2014 v 13:48 | Reagovat

Na Wattpadu povidky nectuu, jedine tady, ale nekomentuju.

20 nuggy_xer nuggy_xer | 23. listopadu 2014 v 7:25 | Reagovat

Na tomto blogu jsem od listopadu 2012. Vždy mi vyhovoval, milovala jsem ho. Týden a půl jsem kvůli němu chodila v sedmé třídě za školu. No, za školu. Byla jsem doma a četla jsem povídky. Poté se na to přišlo a já z toho měla hroznej průser, ale zůstala jsem věrná. To bylo asi do května tohoto roku. To sem ještě pridávaly autorky s kvalitními povídkami. Ovšem poté se zde nahromadily povídky typu "ahoj, jmenuji se Amanda Novotná bidlím f Ostravě. Najednou zazvonil zvonek, otevřela jsem dveře a tam Liam Payne. Ano, TEN Liam. Zrovna jsem v ruce měla lžičku, takže..." a proto jsem sem přestala chodit. Přesunula jsem se na wattpad, kde si vše dělám sama. Každý svého štěstí tvůrce, no ne? V tomto souhlasím s tím extrémně dlouhým komentářem někde nade mnou :) jsou tam nejlepší povídky, řekla bych. Např. After, Pulse, Take My Body Downtown, apod. Nejsou tam povídky pro - s prominutím - malé holčičky, které právě zjistily, co znamená slovo fanfiction, mají růžové brýličky na očích a oblékají si trička svých miláčků Heryho,Lájema, Nýla, Lujse a Zejna. Poslouchají what makes you beautiful a up all night, ale nelíbí se jim Night Changes. Holčičky, které nesnáší Eleanor, Perrie, Sophii, Taylor, Kendall, Danielle, Ellie Goulding atd. protože sní o tom, jak pro ně kluci přijedou jako princové na bílém koni a první noc, po tom, co je zbaví panenství, jim řeknou, jak moc je milujou... Dostala jsem se úplně jinam, než jsem chtěla, no...

21 _-Emm-_ _-Emm-_ | 25. listopadu 2014 v 20:40 | Reagovat

Díky, jak si mě slušně setřela, Jamie :D Mám ještě jeden dotaz, jak dalece se počítá "nejdiskutovanější" povídka jako "nejdiskutovanější"? Já jen, že u jedné povídky Carol-SteCarol se to přehouplo v něco jako: "Jak se máš?", "Dobře. A ty?", "Já taky, a co..." Teď tam má asi 12 komentářů. To počítáte taky? :D

22 sunny sunny | 26. listopadu 2014 v 17:01 | Reagovat

Blog jsem objevila přes kamarádku asi v prosinci 2012, ale nejsem si jistá. Od té doby jsem povídky hltala a četla jsem snad všechny. Časem jsem si našla své oblíbence, u kterých byla kvalita a originalita vždy zaručena. Až jednou...BUM! Nějaká autorka napsala na závěr svého díla, že se stěhuje na wattpad, a že všechny její povídky najdeme tam a tak dále. Tehdy jsem vůbec  nevěděla, co to wattpad je. A tak jsem si to našla. Pak si ho stáhla i do mobilu. A teď ho použivám every day-every night. Má to jednu obrovskou výhodu, mimo jiné, které vypsala Sidney.  Můžete si číst povídky, i když nejste připojení na wi-fi. Stačí si je uložit a je to. Od té doby chodím sem na blog jen jednou za čas. Je to proto, že už tady pomalu není moc co číst. Neříkám, že všechny povídky jsou blbé. Ale většina těch nejlepších lidí odsud se přesunula na wattpad. Chtělo by to nové lidi, kteří umí čtenáře zaujmout a napsat něco fakt dobrého. Wattpad za to nemůže.

23 Dada Dada | 2. prosince 2014 v 21:03 | Reagovat

Ja rozhodne zverejňujem na wattpad. :DD
A prečo?
Je to jednoduché.
- viac ľudí
- viac príbehov
- skvelá komunita

Ale hlavne, tam tí ľudia aspoň komentujú a dávajú tie blbé hviezdičky.
Tu? Nula nula nič.
A na wattpade?
Nebudeme si klamať, moje príbehy tam číta omnoho viac ľudí.
A je to omnoho pohodlnejšie, než posielať sem, prepáčte, ale tak to jednoducho je.

24 Lana Lana | 5. prosince 2014 v 20:40 | Reagovat

Súhlasím so Sidney.
Ja som vďaka otravným doporučeniam, ktoré vôbec neboli v súlade s kvalitou poviedky vždy zostala smutná z toho, že ľudia skutočne ocenia nejaký bullshit pred dobre napísaným príbehom. Podľa môjho názoru by takéto odporúčania vôbec nemali pod poviedkou čo robiť.
A... hej, tiež ma rozosmialo, že tu vidím za každým poviedky od Snow White, ktorá si zverejní to svoje a tým to hasne. :D
Wattpad aspoň zaručuje väčšiu ochranu poviedok. Tu sa už priveľa ráz stalo, že došlo k plagiátorstvu. Ľudí tento fakt odrádza.
Emily, Vévé, Elis, Lens, Mish, Míša, Tashi, Hanča, Nikušš, Vic, Ruby... tieto úžasné autorky tu to držali nad vodou a pre ne sa tu oplatilo chodiť. A to nehovorím o Lovebites. Kvalitné autorky prestali písať a spolu so sebou si vzali i iskru, ktorú blogom dodávali. Veľká škoda.

25 Ivush Ivush | 11. prosince 2014 v 15:00 | Reagovat

[24]: Jenom jsem chtěla dodat, že i když Snow White nepřidává povídky, neznamená to, že by nemusela na blogu makat. :) Korektura se odehrává za branami blogu. :)
A plagiátorství se může objevit kdekoliv, ne jenom tady na blogu.

26 E.E E.E | 17. prosince 2014 v 18:48 | Reagovat

Tákže... Rozhodla jsem se také přispět svou troškou názorů... :) Na tenhle blog jsem narazila před rokem a půl, kdy jsem se začala zajímat o 1D. Ne nějak stránce jsem klikla na reklamu a už jsem tady byla. ;) První povídka, kterou jsem tady četla byla Mental Home (nejsem si jistá, že se to tak fakt jmenovalo, ale přibližně...:D) Tam mi byl na chvíli (pár hodin :D) znechucen Niall, alias děvkař. :D Pak jsem tady párkrát zašla a zveřejnila svojí první povídku o 1D. Byla sice trochu divná, ale i tak jsem na ní hrdá. Měla jsem asi 2 nebo 3 stálé (komentující) čtenáře, ale to mi nevadilo. :) Postupem času jsem zveřejnila pár dalších povídek a začala jsem pravidelně číst. V hlavě mi uvízla např. Povídka Poslední mise a její pokračování, od kterého už si nepamatuju název. ;) Z těch novějších třeba Kapitán od Lucy (Lucy je podle mě jeena z nejlepších autorek tady). Samozřejmě si jich pamatuju více, ale názvy už jsem zapomněla. Moje povídky tady většinou nějak populární nebyly (prology a začátky ještě celkem jo, ale pak to klesalo...;)) Za tu dobu jsem měla několik přezdívek, ale pak mě napadla nějaká lepší, nebo jsem zjistila, že někdo používá stejnou. ;) Byla jsem El a Elinkaa, postupně mé přezdívky zkracuji. :D No... Co se týče wattpadu, tak na něj nepíšu, ale přemýšlím, že začnu... :) tady na blogu se mi třeba nelíbí už zmiňované chyby v "opravených" článcích. Taky mi přijde, že ti nejlepší autoři (pro mně) už tady nepíší, ale to je možná jen můj pocit. Ale blog má samozřejmě i několik plus. Všimněte si, kolik skvělých autorů ee tady vypracovalo. ;) Já bych řekla, že i já jsem se zlepšila... ;) No... Abych to ukončila, na blog budu 100procentně chodit dál, možná i dám šanci wattpadu. Pamatujte, že nic není jen černé nebo bílé, a že každá mince má dvě strany...:)
S pozdravem E.E

27 Oh my Liam -_- Oh my Liam -_- | 29. prosince 2014 v 10:13 | Reagovat

Niektorý ľudia by tu aj radi posielali svoje poviedky, ale museli by ste ich aj uverejňovať!!!

28 Tommo love Tommo love | 4. ledna 2015 v 14:12 | Reagovat

Já mám radši wattpad...

29 A* A* | 2. února 2015 v 17:14 | Reagovat

Abych byla upřímná o wattpadu jsem přemýšlela, ale když jsem se dozvěděla, že tam lidé kradou povídky, tak jsem tam nic neposlala a ani tam nic nečtu.. čtu povídky pouze tu a na lovebittes a to je vše.. a proto jsem poslal povídku sem.. sice tu ještě není, ale snad bude :) mám váš blog i příběhy tu ráda, takže já i nestěžuji :)

30 Denka Denka | 9. února 2015 v 8:11 | Reagovat

Ahojte, neberte to jako hejt. Nevím jestli je chyba v počítači nebo kde. Prostě, když si chci přečíst nějakou tu povídku a kliknu na ní, je tam že je to omyl nebo co, a prostě se to nezobrazí. Např. povídka Třináct - jsou tam myslím jen díly 5 a 19. Potom si to musím dát vyhledat na googlu a ty díly tam někdy jsou. Myslím si, že by jste měli zkontrolovat všechny povídky jestli tam ty díly jsou. Byla bych rád jestli by jste se podívali a pod můj komentář napsali, jestli je chyba v mém počítači nebo u vás.

31 Little Me Little Me | Web | 25. února 2015 v 17:23 | Reagovat

Holkyy.
Nemůžu si dovolit zůstat zticha. Tenhle blog znám od první chvíle, doslova. Úplně původní majitelka mi kdysi, hned ze začátku, napsala na můj starej blog, kam jsem zveřejňovala svý povídky, jestli bych je nechtěla posílat k ní. Rozhodla jsem se, že nebudu - mám ráda kontrolu nad svejma článkama, ráda si vše opravuju po svým (korektoři jsou ale skvělá věc, poslední dobou dokonce, kdybych začala opět zveřejňovat, nad pomocí uvažuju. Navíc, korektoři jsou neskutečně odvážný lidi, po tom, co jsem tu narazila na pár vošéfovanejch kousků se ani nedivím, že jste to zavedly) a navíc si vše zveřejním, kdy se mě chce a hodí.
Každopádně, i když jsem její nabídku odmítla a nic tu nezveřejňovala, hrozně se mi její nápad o společným blogu s fan fiction líbil. CHtělo to určitě odvahu, dát se do něčeho takovýho. A vám všem, dalším a novým adminkám, patří fakt potlesk za to, co se vám tu povedlo. Vážně jo. Rozjely jste to tu tak, že mě to až v první chvíli trochu vyděsilo.
Ale jak už se tu ozvali jiní přede mnou, shazováním wattpadu daleko nedojdete. Sama jsem si tam založila účet, i když třeba aktuálně moc nepíšu. Ale je to všeobecně mnohem jednodušší cesta pro čtení zajímavejch kousků, komentování atd. Je pravdou, že si autor a jeho čtenáři na tý síti vytvořej daleko lepší vztah, neboť komunikování je daleko míň obtížný. Když někdo okomentuje vaše dílo, vyskočí vám oznámení. Můžete si posílat i normální zprávy jako na chatu, postnout jinému uživateli něco na profil atp.
Za tohle ovšem vy, jakožto uživatelky blog.cz nemůžete, ale musíte prostě uznat, že wattpad je v mnoha věcech o dost lákavější, než poněkud zamrzlý blog. Má mnohem víc výhod a jednodušší přístup. Navíc je mnohem přehlednější - uznejte. Díky rozkvětu tohohle blogu se tu objevilo miliony povídek, a hledání nějaký zajímavý je někdy jako hledat jehlu v kupce sena. Ale za to taky přímo nemůžete.
Co se týče vašeho motivování, do toho! Je to skvělá cesta, jak to tu trochu oživit.

Doufám, že se vám bude dařit, a vážně vám držím palce. Jen, prosím vás, neshazujte jiný stránky. Upřímně, doba je jinde, je obecně možný, že zlatý léta blog.cz prostě pohasínaj, je čas pro nový věci. I tak ale hodně zdaru, držte se svejch snů a hodně štěstí!

32 aďuška aďuška | 2. dubna 2015 v 10:58 | Reagovat

Tento blog je můj nejoblíbenější.....super povídky prostě nádhera.....jak říka Liam v Best song ever Perfect

33 Anetushe K. Anetushe K. | 12. července 2015 v 21:54 | Reagovat

Popravdě, chodím radši sem než na wattpad protože tam mě zajímají jenom Larry a daddy povídky 😂😂 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama