Just Do It Right - 21. DÍL

1. ledna 2014 v 23:08 | Narci. |  Just Do It Right
Title: Just Do It Right
By: Lens
Part: 21.Lehce jsem se usmála, jakmile se k mé společnosti přidala zadýchaná Cam, která povídala něco o tom, že už jí to vážně nebaví. Obě dvě jsme seděli v naší oblíbené kavárně; já s knihou na klíně a ona popadající dech.
Byla jsem ráda, že jsem doma. Tedy na místě, kterému jsem už pár let domov říkala.
Posledních pár dní jsem si v klidu svého bytu srovnávala myšlenky a dnes mě napadlo, že bych mohla dát vědět svým přátelům, že už jsem zpátky. Ačkoliv jsem měla v New Yorku pobýt ještě několik dní, prostě jsem to vzdala. Nemohla jsem být v přítomnosti někoho, kdo ze mě dělá naprostého idiota. A tak jsem prostě hned další ráno odjela, doufajíc, že už se s ním nikdy nesetkám a nechám tuhle část života za sebou.
"Tak co se stalo?" vyhrkla najednou Cam, čímž mě vyrušila z přemýšlení.
"Jak to myslíš?" zeptala jsem se nechápavě. Proč by se hned mělo něco stát?
"Ale Lan, znám tě nějaký ten pátek, abych věděla, že tenhle tvůj časný návrat něco znamená," řekla nekompromisně. Zamračila jsem se. Proč musí mít vždycky pravdu?
"Už vlastně neznamená vůbec nic. Už pár dní neznamená," pokrčila jsem smutně rameny a popadla svou horkou čokoládu, přikládajíc si jí k ústům.
"Dobře," usoudila, že tohle nebude nejvhodnější téma k rozhovoru, "jak to šlo?" Vyzvídala natěšeně.
"Výborně. Ačkoliv si teď nejsem vůbec jistá, jestli chci, aby vyšla. Před měsícem jsem v to plně doufala, ale teď…" Sklonila jsem svůj pohled zpátky ke knížce. "Já to prostě nechápu, Cam. Vždycky jsem byla holka, která chápe všechno a nic mi neunikalo. Jenže teď, když se jedná přímo o mě, to nechápu. Můj život se začal ubírat správným směrem, začínala jsem pociťovat takovou tu vnitřní rovnováhu a pak najednou… měla bych to snad ignorovat a pokračovat tam, kde jsem skončila? Ne. Moc dobře vím, že něco takového nepůjde jen tak přeskočit nebo zapomenout. Co jsem si vlastně vůbec myslela," vydechla jsem utrápeně. Věděla jsem, že její soucit mi nepomůže a vlastně jsem o něj ani nestála. Chtěla jsem jen radu, co mám dělat. Potřebovala jsem názor své nejlepší kamarádky.
"Lan. Teď nevím, co po mě žádáš. Vím, že potřebuješ pomoct, ale ty by ses především měla zaměřit na pozitivní věci a ty negativní úplně blokovat. Za tu dobu co se známe, vím, že přesně tohle je tvůj problém. A přestaň myslet na chlapa, který si nezaslouží byť jen tvou pozornost. Přenes se přes to, nebo s tím něco dělej. Víš co? Mám skvělý nápad na dnešní večer," řekla nadšeně, "a pokud ani to nezabere, tak budeš potřebovat radikální změnu," dodala zamyšleně.
"Co tím myslíš?" zeptala jsem se šokovaně, tónem na-tyhle-vlasy-už-nesáhneš.
"Pamatuješ na Nicka?" zeptala se s poťouchlým úsměvem a já se začínala bát toho, co z ní vypadne.
*
Akce tohoto typu jsem nikdy neměla ráda. Ač už to bylo na střední škole nebo kdekoliv jinde. Jistě, tohle jsem rozhodně nemohla srovnávat s nějakou školní fraškou, kde se všichni mimo mě, opily a na mě pak bylo, abych své přátele, bez řidičského průkazu, odvezla zpátky domů. Nemluvě o mém bratrovi, kterého jsem následně musela krýt.
Teď jsem pro změnu seděla v jednom soukromém klubu, u baru, oblečená dle poslední noční módy, a dívala se, jak se moji přátelé neskutečně baví, přičemž jsem začínala nesnášet ony šaty, které se neustále vytahovali směrem nahoru.
Pokud je něco, co už si nikdy neobléknu, jsou to šaty nad kolena. Připadám si v nich tak prostopášně.
Bylo tam tolik věcí, které bych dělala mnohem raději, ale tancování do nich rozhodně nepatřilo. S protočením očí jsem se znovu obrátila k baru a napila se svého míchaného nápoje. Cam si tohle rozhodně představovala jinak. Já si to představovala jinak. Ani nevím, proč jsem i po jejím naléhání souhlasila. Tohle prostě není nic pro mě a i ona to věděla.
"Bavíš se?" ozval se neznámý hlas, zpoza mě. Než jsem se však stačila otočit, uviděla jsem neznámého kluka, sedat si na židli vedle té mé.
Jeho vlasy byly hnědé a krátké, a jakmile jsem pohlédla do jeho očí, viděla jsem v nich jasnou pobavenost. Díky bohu, že jsem alespoň ještě zdrojem zábavy, když už nic jiného.
Možná to bylo mým výrazem a brčkem u mých úst, ale byl to vzácný okamžik, kdy mi nevadí, že se na mě někdo dívá takhle. Že si ze mě utahuje, ačkoliv nechtěně.
"Uh, no rozhodně," řekla jsem rychle a znovu si strčila horní část brčka do úst, abych se vyhnula něčemu, co mě totálně znemožní.
"Sama?" zeptal se zvědavě a mávl na barmana. Zakroutila jsem hlavou a ukázala prstem na Cam a Taylora.
"Oh. Tvůj přítel?" zvedl obočí a ušklíbl se.
"Bože, jen to ne," řekla jsem poměrně nahlas, "je to gay," dodala jsem už trochu klidněji s úsměvem.
"Páni," řekl najednou, jakmile se na mě zadíval, "no, to je dobře," dodal po chvilce a vzal skleničku s alkoholem a přiložil si jí k ústům. "Mimochodem, jsem Daniel," lehce se usmál a natáhl ke mně svou volnou ruku.
Znovu jsem se usmála a následně pochopila, že můj večer nebude tak marný, jak se mohlo na první pohled zdát.
pozn.:
We're back in VERONA, guyyys.
Za to že jste byly hodní tu máte tak brzy další díl :333
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 -Anne -Anne | 1. ledna 2014 v 23:26 | Reagovat

Tak teď opravdu netuším jak by to molo pokračovat. Vzdávám se všech představ! Prostě budu jen doufat, že Harry a Lana nakonec budou spolu! :)
Rychle další! Prosím! :)

2 Míša Míša | 1. ledna 2014 v 23:36 | Reagovat

Taky doufám, že ať se teď stane cokoliv, skončí s Harrym! :-)

3 Meredith Meredith | 2. ledna 2014 v 9:18 | Reagovat

Zlato.
A táhni do prdele. Já tam totiž žádného Daniela nechci. Ať si táhne, odkud přišel. Do toho vidlákova. Na tu jinou planetu. Kamkoli.
Ona musí být s Harrym. Prostě musí.

4 Nessa Nessa | 2. ledna 2014 v 11:50 | Reagovat

[3]: h5, Dith! Ještě tam cpát nějakýho dalšího chlapa, no fuj na tebe, Lens! S Hazzou k sobě prostě patřej a vůbec mě nezajímá, jestli si to nemyslíš, jednoduše k sobě patřej i když brambora!

5 Liss :) Liss :) | 2. ledna 2014 v 12:21 | Reagovat

WHAT?!
Tak hele.. :D
Jestli nakonec nebude HAPPY-END! (Harry+Lan navždy spolu :3) tak si mě nepřej!  :D
Protože..Oni prostě musí být spolu!

Btw..so perfekt.. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama