Never back down - 43. Díl, 2. část

13. července 2013 v 19:46 | Emily. |  Never back down

Title: Never back down
By: Mish
Part: 43., 2. část
Sedím v hotelovém pokoji na dlouhém gauči, na němž Harry leží s hlavou, položenou v mém klíně, sledujíc něco neurčitého před sebou. Prsty si hraji s jeho kudrnatými vlasy a sleduji, jak prstem jezdí po mém koleni.
"Vím, že chceš na něco zeptat," ozval se do ticha chraplavý hlas a já přikývla, ikdyž to neviděl.
"Jaké to bylo, když si tě k sobě vzali tvoji adoptiní rodiče?" zeptala jsem se opatrně, protože jsem se ho nechtěla nijak dotknout. Chápu, že je to pro něj dost citlivé téma.
"Mí rodiče," odpověděl a já znovu přikývla. Můžeš toho nechat, on to stejně nevidí. Oznámilo mi jedovatě podvědomí a já ho s radostí ignorovala.
"V tom děcáku jsem dlouho nebyl; pár týdnů, protože Stylesovi se pokoušeli podnikat i v jiných věcech, než jen realitách. Zkrátka si koupili organizaci, která vlastnila i řetězec dětských domovů po celých státech a když byli na dovolené v Chicagu, rozhodli se jeden z těch děcáků navštívit a podívat se, co vlastně zponzorují."
"A tam tě poznali," doplnila jsem ho, když jeho chraplavý hlas utichl. Slabě přikývl, čímž mi na holé kůži - díky spacím kraťasům, zanechal mokré stopy od jeho umytých vlasů. Bylo by příjemné takhle tady sedět. Pohrávat si s jeho vlasy a vnímat jejich vůni; vnímat jeho vůni, kdyby jsme tady nebyli za tím účelem, za jakým tu jsme.
Za to ráno bych se nejraději vyfackovala, když si vzpomenu, že jsem mu řekla, že se chová jako rozmazlený spratek, čímž on nikdy nebyl. Měl to těžší, než většina lidí, které znám a já jsem mu řekla, něco takového. Jistě, že jsem měla právo být naštvaná a říct mu od srdce, co si o něm myslím; o jeho chování, ale neměla jsem používat tohle.
"Nemůžu uvěřit, žes to řekla." Proletěla mi hlavou jeho slova.
"A za pár dní si mě už vezli sebou přes půlku států domů," řekl a v jeho tvářích se vyrýsovaly hluboké jamky, které tam chvíli zůstaly. Byl to skvělý pohled.
"Jenže tam to moc lidí nechápalo. Téměř nikdo nevěděl, proč si dva lidé, jejich postavení, vzali tak velké dítě, navíc s mými vzpomínkami. Každý si myslel, že se mnou budou jenom problémy. Naštěstí hodně cestovali, takže mě brali všude sebou a když se po několika letech vrátili natrvalo do LA, začali se znovu účastnit na společenských akcích a byli více vidět, všem mě představovali, jako jejich syna. Možná právě proto, že tak moc cestovali a skoro nikdo je doma neznal, všichni tak snadno uvěřili, že jsem jejich biologický syn. Až na ty, kteří o tom věděli už od začátku." Vypadal klidnější, než v jeho starém domově. Místě, kde přespával, jak to nazval. Ale stále jsem nechápala, že se mi s tím tak snadno svěřuje. Tím spíš jsem za to byla ráda.
"Kolik ti bylo, když jste se vrátili do LA?" zeptala jsem se a on se otočil z boku na záda, dívajíc se mi do obličeje. Vlasy si z tváře odhrnul dozadu a zavřel oči.
"Patnáct," vydechl. Z téhle jeho pozice jsem se mohla bez jakékoli námahy dívat na jeho zvedajicí se hrudník a Harry to pod zavřenými víčky ani nezpozoroval. Měl nejspíš naprosto jiné myšlenky.
"A proto jsem takový, jaký jsem."
"Proč?" Nechápala jsem. Samozřejmě by to všechno vysvětlovalo, ale zároveň je tu ještě hodně otazníků. Usmál se.
"To nevypadá na žádná tajemnství."
"Ne," dala jsem mu zapravdu a on otevřel oči, dívajíc se do těch mých.
"Fajn," natáhl vzduch do plic a zase zavřel oči.
"Nechtěl jsem, aby litovali toho, že si mě vzali. Tak, jak to říkali kdysi ostatní. Nechtěl jsem být na obtíž a nechtěl jsem být jen jedno z těch zbohatlých děcek, které se jen vezou s rodiči." Mírně jsem se zastyděla, protože jedním z těch děcek přeci jen jsem.
"Rozjel jsem si vlastní obchody, které vyžadovaly to, aby se ze mě lidi měli respekt. Se vztekem jsem měl problémy od malička, asi víš proč," poslední slova zamumlal, ale já to slyšela až moc dobře. Je mi naprosto jasné, jak se musel ten malý Harry cítit, když si prožíval všechny ty otřesné věci. Jen při vzpomínce na ten byt, kde vyrůstal, se mi po těle tvoří husí kůže.
"A po pár bitkách v barech, si o mě lidi začali povídat různé historky, bylo mi to celkem jedno a navíc se mi to hodilo. Nikdo mě neřešil, každý, s kým jsem měl něco společného se prostě přizpůsobil. Většinou. Někdy to tak lehké nebylo, ale to je teď stejně jedno."
"Takže ti nevadí, že se tě lidi bojí?" zeptala jsem se mírně v šoku, i přesto, jsem to chápala.
"Je to tak jednodužší. Většina věcí mi vychází, obchody taky; v podstatě," zkřivil obličej, takže jsem si vzpoměla na dnešní ráno a jeho telefonát, který vypadal, jako že ho pořádně vytáčí.
"Každopádně ve dvaceti letech stojím na vlastních nohou a rodiče na mě můžou být pyšní. Po tom jsem vždycky toužil, víš? Abych se mohl s někým podělit o své úspěchy a aby z toho ti lidi měli radost stejně, jako já."
Nepoznávala jsem ho. Vždycky jsem věděla o té stránce, která je někde hluboko. O té, která se mi několikrát ukázala. O té, která miluje svou rodinu a má city. Ale nikdy ji takhle otevřeně neukázal.
A Max? Niall? Zayn a jeho loď? To, v čem spočívají jeho obchody? Je tu ještě spousta věcí, o kterých chci vědět, ale dnes už ho nechci trápit.
Zvláštní, nechci trápit Harryho Stylese. Toho Harryho, který byl vždycky jako z kamene.
"A když už konečně všichni respektují mou ctižádostivou stránku, objeví se holka, která by se se mnou klidně i poprala jen proto, abych jí nekazil párty," zasmála jsem se.
"Promiň, ale já o tobě tehdy slyšela poprvé, jinak bys určitě měl můj respekt," zasmála jsem se a on převrátil oči vsloup.
"Jsem rád, žes to nevěděla." Natáhl ruku k mé bradě a nadzvihnul se, zatímco si mě přitahoval blíže a lehce se otřel o mé rty.
"Asi ti kazím pověst drsňáka." Zkousla jsem si spodní ret, když se odtáhl do své původní polohy.
"Tu mi kazil už Horan."
----

Poznámka autorky: Tak slíbená druhá část kapitoly. :) Snad jsem tímto některé věci objasnila, ale na zbytek si zase musíte počkat časem. Harry nikdy neřekne všechno. Vždycky tu budou nějaká tajemnství, stejně jako ta bad stránka, která se teď sice bude ukazovat o něco méně, ale pořád tam bude. :3
Nevím, co dál psát, protože většinu jsem napsala k první části, takže asi jen díky za komentáře a za to, že to stále čtete. :33 Jste úžasní !
Mish x
 

68 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jane jane | 13. července 2013 v 20:04 | Reagovat

Love it! Nevím, co víc dodat.. :D

2 Andy Andy | Web | 13. července 2013 v 20:18 | Reagovat

Jééé, ale je super, že to vzala tak v klidu :) A vyřešili to. Moc se těším na další díl! :)

3 Liv Liv | 13. července 2013 v 20:27 | Reagovat

Geniální!!! Hlavně piš dál :)

4 mischa mischa | 13. července 2013 v 20:49 | Reagovat

Tahle kapitola je moc pěkná, těšila jsem se na ni od rána. Posledních několik vět mě ponouklo k tomu, abych si ve vedlejším okně otevřela celou povídku a jdu se vrhnout znovu na čtení, abych si oživila i začátek téhle prima povídky.

5 Tessínek=3 Tessínek=3 | 13. července 2013 v 21:22 | Reagovat

Ááááááá úžasné, geniální, prostě FANTASTICKÉ. Šup, šup, piš pěkně dál. Máš talent=333

6 Adéla Adéla | 13. července 2013 v 21:28 | Reagovat

:3 naprosto úžasný

7 Maci Maci | 13. července 2013 v 22:32 | Reagovat

Myslela jsem ze tuto povídku nelze víc milovat , pletu se. Každým dílem co napíšeš a je to tu zveřejněný ji miluji víc a víc . To je totálně úžasný !!❤ Chvilky mezi nima jsou úplne fantasticky :)

8 Dada Dada | 13. července 2013 v 22:35 | Reagovat

My sme úžasný? Tak to určite ty si úžasná a tvoje poviedky... take slovo ani neexistuje aby oposalo ich dokonalosť

9 Markeet Markeet | 14. července 2013 v 0:20 | Reagovat

Trala,zajimave! Stale dalsi info,to je dobre! Nejlepsi povidka stale se opakuji ! Dokonalost ! I love it ;3

10 sára sára | 14. července 2013 v 0:39 | Reagovat

my že jsme úžasní? to ty jsi úžasná:3 a celá tahle povídka.. je to krásný, nádherný, dokonalý..:3 těším se na další:3

11 Katy Katy | 14. července 2013 v 13:15 | Reagovat

My, že jsme úžasní..?? Se podívej na sebe!! Ty píšeš tuto úžasnou story! Která je plně dokonalá :P :* :3 A já ji zbožňuji'!!

12 Katy Katy | 18. července 2013 v 0:48 | Reagovat

Další prosím prosím...!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama