Camp Pigeon Corner - 1. díl

4. listopadu 2012 v 18:13 | Barunie. |  Camp Pigeon Corner
Title: Camp Pigeon Corner
By: Barunie.
Part: 1.


Vypráví Emily.

"Madison?" uslyšela jsem rozzuřený hlas, který vycházel z úst chlapce, stojícího u dveří kuchyně. Mimo něj bylo slyšet cinkání osmdesáti příborů z vedlejší místnost, kde spokojeně jedli děti a vedoucí tábora. Tedy, jeden z nich byl očividně nespokojený.
Ze svého stanoviště u myčky nádobí jsem viděla, jak kamarádka s bezelstným úsměvem vzhlédla od svého směrem dveří. My dvě jakožto kuchařinky jedly v kuchyni. V očích jsem jí zahlédla tvrdý výraz, ale jinak jí úsměv hrál na tváři jako obvykle.
"Copak?" houkla na kluka se na něj. Ten mi strčil talíř do ruky.
"Ochutnej to!" zavrčel. Pomalu dělal před celým táborem první den scénu.
"Co s tím je?" zeptala jsem se ve snaze to z něj co nejrychleji vytáhnout. Náhle se vedle mě objevila Maddie.
"Nějaký problém?" zeptala se mile.
"Nějaký problém? Jo, to teda problém mám!" vyjel na ni okamžitě. "Špagety mají být slané, ne sladké!"
Maddie se na něj podivně zahleděla, její výraz říkal, že absolutně neví, o čem to Josh mluví. Pak ale přešla k pultíku a podívala se na cukřenku a slánku. Otevřela slánku, olízla si prst a ochutnala obsah. Rozesmála se.
"Ježiši, promiň!" zněla naprosto bezstarostně. "Asi jsem se spletla, když jsem je doplňovala."
Převzala jsem od Joshe talíř, oslazené špagety šly ihned do zbytkáčku, což je kbelík se zbytky, a nandala mu novou porci.
"A aby se to neopakovalo," zasyčel ještě při odchodu. Madison vzala svůj talíř, zbytek jídla setřela do kbelíku a postavila jej do myčky. Víc mě vyděsil její výraz ve tváři. Usmívala se.
Neřešila jsem to, jen mi prostě ty její plamínky v očích připomněly nějaké zlo. Vím, jak je Maddie občas příliš horlivá, ale ve skutečnosti je to hodná holka. A nemyslela jsem si, že by to udělala schválně.

Také jsem však věděla, jaké je to tele. Hned první noc jsme chlastali, jak také jinak. Na tom táboře se po nocích nic jiného nedělalo. I starší děti tam přechovávaly lahve s alkoholem a všichni to věděli. Všichni to věděli, protože to dělali sami, když jezdili jako děti. Všichni kromě Maddie, tu jsem sem přitáhla já až minulý rok. A hnedka do kuchyně, takže si užila každou noc chlastačky.
Při jedné takové jsem se já a Zayn, druhý hlavní vedoucí, dali dohromady a od té doby spolu chodíme. A abych se přiznala, do Zayna jsem se zamilovala každé léto, co jsme na táboře byli. Akorát tu byl takový problém, že já byla dítě a on vedoucí. Takže my dva jsme vždycky chvíli strávili s ostatními a pak se někam nenápadně vypařili. Nejčastěji si zasouložit.
Možná to Madison v určitém ohledu vadilo. Přeci jen jsme přijely spolu a já každou volnou minutu trávila se Zaynem. Také já jsem všechny znala z těch deseti let, co jsem na tábor Pigeon Corner jezdila a ona se tu minulý rok teprve se všemi seznámila… Ale to bylo minulý rok, teď už tu byla podruhé, takže lidi znala.
Bohužel má kamarádka je vážně pako.
"Devilová, nespadni!" zazubila jsem se na ni, když jsem jí podávala otevřené pivo.
"Jasně, Mottramová!" rozesmála se. Ta holka se směje každé kravině, vážně. Ale my dvě si prostě sedneme, jsme stejné, akorát jsem o dva roky starší. A stejně to vypadá, jako kdyby nám bylo stejně. Stejně se i chováme, tedy kromě toho, že Maddie je taková,… není přímo na vážné vztahy. Ale to se časem srovná.
Vyšla ze dveří přede mnou, já ji hned následovala. Všimla jsem si Joshe, který se od oběda pořád tvářil trochu nakrknutě, že sedí přímo v cestě, kudy Madison šla. Jenže já měla oči jen pro Zayna… a ten pro pivo v mé ruce.
Takže nevím, jak se seběhlo, že to tele přede mnou zakoplo a obsah své lahve náhle přistálo na Joshovi. Ten okamžitě vyletěl a sledoval rozpláclou Maddie na zemi. Zbývající vedoucí, praktikanti a já jsme dostali záchvat smíchu.
Maddie polkla a zoufale sledovala Joshovu reakci. Ten se po pár minutách začal hihňat také a zmatené hnědovlásce pomáhal vstát ze země. I ta se však po chvíli začala smát tak, že do rozlitého piva s sebou na zem stáhla i Joshe. Měla jsem dojem, jako kdyby ho chtěla do určité části podlahy nasměrovat… ale ne, to by byla blbost.
Protože kamarádka nebyla ani trochu mokrá či ulepená jako Josh, odešel se jen on převléknout, zatímco si ona musela vyslechnout pár narážek na její nešikovnost. S úsměvem je všechny odsouhlasila. Mě to ale vrtalo hlavou. Joshovi se prostě děje dost divných věcí.
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luss Luss | 4. listopadu 2012 v 18:24 | Reagovat

Trochu jsem se do toho zamotala, ale to bude tím že jsem blbec :D ale jinak pěkné :)

2 feer feer | 4. listopadu 2012 v 18:30 | Reagovat

[1]: taky se v tom malinko motám.. :)
Ale jinak je to super.. :)

3 ~Yoshie ~Yoshie | 4. listopadu 2012 v 18:38 | Reagovat

Já se v tom naprosto orientuju :D A jsme tím až přemoc nadšená ^^

4 Katie Katie | 4. listopadu 2012 v 18:45 | Reagovat

Božeee, další úžasná povídka na obzoru. :)
Suprový, těším se na další díl.

5 -A -A | 4. listopadu 2012 v 20:49 | Reagovat

Znie to zaujímavo, dávam do záložiek. :)

6 TERda TERda | Web | 4. listopadu 2012 v 21:35 | Reagovat

vypadá to zajímavě :) Jen se trochu bojím, co si nám Barbárku zase vymyslela... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama